De Giorgi, Salvatore

Njegova eminenca kardinal Salvatore De Giorgi (ital. Salvatore De Giorgi), (b. 6 september 1930, Vernole, Italija). Italijanski kardinal. Izstavil škof Tula in pomožni škof Ori od 21. novembra 1973 do 29. novembra 1975. The koadjutor s pravico nasledstva škofije Ørjan 29. november 1975 do 17. marca 1978. škof Ori od 17 marec 1978 do 4. aprila 1981. nadškof Foggia Bovino in Troy 4 april 1981 do 30. septembra 1986. nadškof Foggia-Bovino od 30. septembra 1986 do 10. oktobra 1987. nadškof Tarantski od 10. oktobra 1987 do 11. maja 1990. nadškof Palermo od 4. aprila 1996 do 19. decembra 2006. apostolski administrator v Palermu od 19. decembra 2006 10. februar 2007. kardinal-duhovnik cerkve z naslovom S. Maria in Ara Coeli od 21. februarja 1998.

Katoliška enciklopedija. EdwART. 2011.